Diafilmi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Diafilmi është film që përmban një varg fotografish të lidhura nga ana tematike dhe që projektohet zakonisht për qëllime mësimore, shkencore dhe qëllime tjera.[1]


Burimi i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe - Tiranë, 1980