Diafilmi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Diafilmi është film që përmban një varg fotografish të lidhura nga ana tematike dhe që projektohet zakonisht për qëllime mësimore, shkencore dhe qëllime tjera.[1]

Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe - Tiranë, 1980