Digikala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Digikala është një shoqëri internetore iraniane që drejton Digikala.com,[1][2] një ankand ndër rrjetor dhe një faqe rrjetore në të cilën njerëzit dhe tregëtarët blejnë dhe shesin mallra dhe shërbimet e tyre në.[3][4][5][6]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Digikala – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  1. ^ "The Washington Post: Here's what it's like to launch a start-up in Iran".
  2. ^ "BBC: Iran's digital start-ups signal changing times".
  3. ^ "معرفی چند فروشگاه اینترنتی" [Several Online Stores]. Tasnimnews.
  4. ^ "REUTERS SUMMIT-'Iran's Amazon' disregards post-sanctions competition, looks to expand".
  5. ^ "Forbes: Meet The Twin Brothers Transforming How Iranians Shop".
  6. ^ "The Guardian: From Digikala to Hamijoo: the Iranian startup revolution, phase two".