Digitalis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Digitalis
Digitalis
Digitalis
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Lamiales
Familja: Plantaginaceae
Grupi: Digitalis
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Digitalis është grup bimësh i familjes Plantaginaceae.

Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Digitalis në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Plantaginaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.