Luletogëza e purpurtë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Digitalis purpurea)
Jump to navigation Jump to search
Luletogëza e purpurtë
Luletogëza e purpurtë
Luletogëza e purpurtë
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Lamiales
Familja: Plantaginaceae
Grupi: Digitalis
Digitalis lutea

Luletogëza e purpurtë ( lat. Digitalis purpurea L.) e njohur edhe si : - lulefilxhani është bimë e familjes Plantaginaceae.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Luletogëza e purpurtë në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Plantaginaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.pngKy artikull nga biologjia është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.