Jump to content

Luletogëza e purpurtë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Luletogëza e purpurtë
Luletogëza e purpurtë
Luletogëza e purpurtë
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Lamiales
Familja: Plantaginaceae
Grupi: Digitalis
Digitalis lutea

Luletogëza e purpurtë ( lat. Digitalis purpurea L.) e njohur edhe si : - lulefilxhani është bimë e familjes Plantaginaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Luletogëza e purpurtë në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Plantaginaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale