Dime Velkovski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dime Velkovski (maqedonisht: Диме Велковски; i lindur më 3.12.1973, në Kavadar) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Dime Velkovski kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Dime Velkovski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.