Diskutim:Atomi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Atomi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

një informacion i shkurtër po mjaft me vlerë shpresoj...

        qfarë në të vërtet është hapsira ndër-molekulare.

•Molekulat ndërmjet vete bashkkveprojnë me forca të adezionit pasiqë ndërmjet tyre ka një hapësir që ne besoj se deri më tani e kemi quajtur si hapësirë ndër-molekulare. dhe në bazë të kësaj unë erdha në përfundim, që, •Nuk është vetëm një hapësirë ndër-molekulare por është një mur-magnetik i paraqitur vetëm tek një element i thjeshtë|pra i ndërtuar nga atome të njejta|. •gjë që këtë term nuk guxojmë që ta përdorim tek molekulat e përbëra nga 2 e më shumë atomesh,s.p.s në atë rast molekulat bashkveprojnë ndërmjet veti dhe dim se formohet nji komponim kimik. •Në fund themi që qdo element i thjeshtë është gjithnjë me veti magnetike refuzuese.


                               --91.187.115.4 1 shtator 2012 23:48 (CEST)gani berisha kl 1o shkolla e 
                                  mesme.--91.187.115.4 1 shtator 2012 23:48 (CEST)vetëm 15 vjeqar.

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Atomi. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 14 shtator 2019 19:11 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 2 lidhje të jashtme te artikulli Atomi. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 28 tetor 2019 18:09 (CET)