Diskutim:Brazilia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Brazilia. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Flag and the coat of arms are correct[Redakto nëpërmjet kodit]

The flag and the coat of arms are correct. The article 7 of the Organic Law of the Federal District does not show any images. Please see images on Governo do Distrito Federal website ([1]) that shows the images or see in this page the official symbols of the city of Brasilia ([2]) or see them here ([3]). Or view the article Brasilia in the Portuguese Wikipedia (see [4]). DARIO SEVERI (diskutimet) 7 prill 2019 05:14 (CEST)