Diskutim:C (gjuhë programimi)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin C (gjuhë programimi). Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Kerkese per zgjerim[përpunoni burim]

Mundet nonjeri qe eshte i diplomuar ne iformatike ta zgjeroje pak kete artikull. Donja te tija se si quhen elementet e kesaj gjuhe ne gjuhen shqipe. Si emerohen terma si (arrays) ose (pointers) ne gjuhen shqipe.? Flm.

Zgjerimi i artikullit[përpunoni burim]

jam munduar ta pershtas cdo gje ne gjuhen shqipe por disa terma nuk mund te perkthehen