Jump to content

Diskutim:Demonstratat e `81-shit

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Demonstratat e `81-shit. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Vetem deshta te shtoj ne kete teme shume interesante dhe te qelluar se keto demostrata ishin vazhdimesi e levizjes mbare kombetare shqipetare per ti realizuar aspiratat e tyre te ligjeshme per vetevendosje, pavaresishte qmimin te cilin shqiptaret me shekuj e paguan ata nuk ju ndalen aktiviteteve dhe veprimtarive per liri dhe pavaresi....mirpo shtrohet pyetja e kohes se sotme " A THUA KU JEMI SOTE DHE KU DO NA SHPIJ E NESERMJA...??? ". http://fr.youtube.com/my_videos

Transportuar nga Demonstratave ´81

Keni rastin e gjall me ndegjue Haxhi Latif Kuçin'Krasniqi) me ish drejtorin e menzes se studentave Te cilin Haxhi ka oret e mbremjes ne hodnikun e konviktit kater me nje kusheri iu kishin drejtue ka Haxhiu dhe i thane;Se te kemi lajmrue tye qe ti i ke nise demostratat ne menze qe te ka qellue qimja ne gjelle.U thash pse e keni bere kete ?Ruzhdia nese nuk gaboi apo vellau tij me tha se ska problem nuk ke faj ti pse ta kan qite qimen ne tanir,dhe me thane se neser ne mengjez duhet te lajmrohemi ne zyren e drejtorit te menzes .Dhe keshtu heret ne mengjez me ftuan tek porta dhe iu nisem rruges deri tek zyra e keti drejtori.Keta hyren te paret ne zyren e drejtorit Shefki Stublla dhe i fundit me tha se drejtori na premtoi kushtet me na permiresue dhe ti me tha ske nevoi me hy ne bisede informative.Por ky drejtor do e ndegjoni edhe vete se si ne fillim thote se nuk ka çen drejtor,pastai po thote i kam marr ne biseda ne salle,e ne fund kundershton çdo gje duke mendue si ka manipulue me popull manipulon edhe tani me mua!

Ketu ne kete link keni bisedat e Haxhi Kuçit me ish drejtorin e atehershem te viteve 1981,dhe le ta din tere shqiptaria se demostratat e 11marsit i ka nisur vete Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi) e jo Hidajet Hyseni e as Ali Lajqi e as Bahrije Kastrati e zoti e vraft kete e tan tradhetaret shqiptar qe jane 95 perqint e kombit!!

Biseda me telefon me ish drejtorin e menzes se studenteve se kush i nisi DEMOSTRATAT E 11MARSIT te vitit1981


http://www.dailymotion.com/El-Kosovar/video/9974398


http://fr.youtube.com/my_videos

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Demonstratat e `81-shit. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Gjithashtu aty mund të gjeni informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 1 tetor 2019 01:36 (CEST)[përgjigjuni]