Diskutim:Edvin Murati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Edvin Murati. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Pershendetje !

Une dua te shkruaj pak per futbollistin e shquar te kombetares shqiptare EDVIN MURATI.
Me poshte po shkruaj kurrikulum-in e tij.
Sezonet         Klubet
92-93       PSG-France
93-94       PSG-France
94-95       PSG-France
95-96       Chateauroux-France
96-97       Saint Brieux-France
97-98       PSG-France
98-99       Dusseldorf-Germany
99-00       PSG-France
00-01       Lille-France
01-02       Lille-France
02-03       Iraklis-Greece
03-04       Iraklis-Greece
04-05       Iraklis-Greece
Eshte ne kontrate me Iraklis deri me 30-06-2007.
Keto jane klubet ku ka luajtur dhe vazhdon te luaje Edvini.
Ai gjate karrieres se tij sportive ka fituar shume eksperience,sidomos ne periudhen qe ka luajtur me ekipin me 
popullor te frances PSG-ne.
Gjate kesaj periudhe ai ka pasur fatin qe te stervitet dhe te luaje me emra te medhenj te futbollit europian,
disa nga keto jane,Rai,Leonardo,Xhorxh Weah,Okoca,Delivardes,Marco Simone,Bernard Lama,Loren Rober(i cili ishte 
dhe rivali i tij per rolin qe kishin ne ekip) Loguen,Zhinola e shume te tjere.
Gjithashtu eshte trajnuar nga trajnere me emer,sic jane,Artur Xhorxh,Ricardo,Fernandes,Haliloxhixh etj.
Edvini eshte nje lojtar kyc i kombetares shqiptare dhe shume i domosdoshem e me eksperience.
Ai eshte nder te paret nga lojtaret shqiptare qe u rrit qe ne moshe te vogel me nje ekip europian te grupmoshave
dhe nder te paret qe eshte aktivizuar ne futbollin profesionist pas viteve '90.