Diskutim:Elena Kornaro Piskopia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Elena Kornaro Piskopia. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


Origjina e Elenës[Redakto nëpërmjet kodit]

Ka shumë portale shqipatre që thonë se Elena ka origjinë shqiptare, por kjo ne fakt nuk eshte e vertete pasi Familja Kornaro eshte nje nga familjet më të hershme ne Venecia, shumë më përpara emigrimit të Arbëresheve ne Itali.