Diskutim:Enver Hoxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Enver Hoxha. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


Kjo faqe nuk duhet grisur, po pislleqet duhen pastruar. Gjera te tilla si "Vleresime pas komunizmit", citate te Qoses, apo njerezve qe nuk jane historiane profesioniste duhen evituar ne pergjithesi. Une e mbrojta artikullin pasi prurjet filluan te mos jene cilesore. Nese ka permiresime nga burime cilesore, sillini ne kete faqe diskutimi dhe pasi t'i shoh, do konsideroj ta cmbroj faqen. --1l2l3k (diskutimet) 8 dhjetor 2018 00:59 (CET)

Per Veprat e Enver Hoxhes[Redakto nëpërmjet kodit]

E lexova historine me shume interes. Arrita tek veprat dhe me cudi pashe qe mungon vepra e tij "Dy popuj miq". Eshte per t'u habitur qe kjo veper nuk pefshihet ne listen e tij. Konsideroj qe kjo veper, qe ishte e botuar dhe ne greqisht, do te kontribonte shume ne drejtimin e permiresimit te mardhenjeve midis te dy popujve shqiptare dhe grek si dhe midis politikanteve te dy shteteve. Do t'ju lutem ta perfshini kete veper ne listen e historise dhe ndoshta te behej dhe nje ribotim dhe reklamim i kesaj vepre ne Greqi.

               Pershendentje miqesore    Alkion