Diskutim:Ermal Fejzullahu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Ermal Fejzullahu. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Ermal Fejzullahu Ka lindur me 23 Gusht,1988 Ne Prishtine Ermali eshte nje kengetar i talentuar ka kenduar qysh ne moshen femijore ermali ka gjasht albume

Padlock.svg
Redaktimi i këtij artikulli nga përdoruesit e paregjistruar apo përdoruesit e rinj është çaktivizuar.
Përdoruesit e tillë mund të . Për ndryshime bëni kërkesë për lirim, hyni ose hapni një llogari.

Ermal Fejzullahu është një këngëtar i gjeneratave të reja në Kosovë. Ermali në skenën e muzikës kosovare hyri me ndihmën e babait të tij Sabri Fejzullahut. Deri më tani ka marrë pjesë në disa festivale të këngëve për fëmijë. Në vitet e pasluftës Ermali është paraqitur në skenë edhe me këngë për të rritur.

  albume
  • Për një dashuri (2005)
  • Pse më ike (2006)
  • Veç ty nuk të kam (2007)
  • Ti prit edhe pak (2008)
  • Krejt po sillet (2009)
  • Për disponimin tuaj (2011)