Diskutim:Evropa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Evropa. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Harta e plasuar Figura:Europe countries map sq.png nuk i plotson kriterejet e informimit të drejt. Bie në kundërshtim me rregullen e bërë nga komutiteti për çështje të ngjajshme (fetare, komerciale dhe politike) të diskutueshme. Në këto raste për bazë merren "gjuha e librit shqip" e botuar në Shqipëri dhe Kosovë (ku gjua shqipe është zyrtare). Për këtë me keqardhje më duhet të tërheq harten pasi që artikulli bënë fjalë për Evropën (2008) dhe nuk ka të bëjë me historie Evropës.--Hipi Zhdripi 3 Prill 2008 23:24 (UTC)

Zhvendosje[Redakto nëpërmjet kodit]

A nuk duhet të zhvendosej ky artikull tek Europa ? -- Cradel 6 Maj 2008 12:20 (UTC)

Jo nuk duhet sepse ne fjalorin e gjuhes shqipe gjendet si Evropë. (Puntori 6 Maj 2008 13:31 (UTC))

Neutraliteti[Redakto nëpërmjet kodit]

Neutraliteti që duhet të ishte për gjitha shtetet e Evropës ka devijuar në anën e Bashkimit Evropian duke e prezentu Evropën si të ishte BE e në anën tjetër janë marrur disa të dhëna "krenuese" nga ana Evropa e lirë.--Kurreshtja 13 Korrik 2010 20:25 (CEST)

U ndryshuan lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Tani sa ndryshova 1 lidhjet e jashtme në Evropa. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 8 shtator 2019 19:56 (CEST)