Diskutim:Fillota

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Fillota. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Fjalia e pare eshte:

"Philotas ishte prej më të lartë maqedonas bujari."

Nuk eshte me mire ta fshijme fare kete artikull, apo duhet ta mbajme e te mbajme turpin e ketij artikulli (e shume te tjereve), te cilet jane me pak te qarte sesa shqipja e mbishkrimeve parabuzukiane? 1l2l3k (diskutimet) 3 tetor 2017 00:48 (CEST)[përgjigjuni]

@1l2l3k,Përkthim automatik, nëse mundesh përmirsoje ose preja ato pjesë jo të mira që ka.--Liridon (diskutimet) 3 tetor 2017 19:21 (CEST)[përgjigjuni]
Jo, @Liridon,, nuk mundem, dhe nëse e bëj, kjo do i japi shtysë autorit të vazhdojë të bëjë përkthime automatike, pa asnjë editim shqip, duke menduar që dikush tjetër do i përpunojë. Kjo fatkeqsisht do sjelli një dembellëk akoma më të lartë te autori dhe nuk do e përmiresojë dot wikin, përkundrazi. Nuk është e drejtë as për kontribuesit, as për lexuesit e wikit. Shpresoj në mirëkuptimin tënd dhe propozoj grisje. Eshte shumë më kollaj ta filloj përkthimin nga e para vetë kur të kem kohë sesa të bëj krahasime në versionin anglisht me atë shqip. Nuk ka eficencë ky muhabet. 1l2l3k (diskutimet) 3 tetor 2017 20:37 (CEST)[përgjigjuni]