Diskutim:Finlanda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Finlanda. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: - ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Shumë mirë që dikush ka qënë i interesuar të shkruaj për Finlandën. Më vjen keq nga përkthimi që është bërë nga kushedi se cfarë gjuhe, por të dhënat janë interpretuar pa patur njohuri as të gjuhës shqipe. Gjeografia nuk njihet fare edhe pse mund të shikojë në foto harten e Finlandes (në veriperëndim nuk ka ndonjë det). Si rezultat përkthimi është i pavlerë dhe faqja duhet të grriset para se të bëhet ndonjë skandal