Diskutim:Humori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Humori. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

"Memedheu"

"Memedhe quhet toka ku te iken per lesh koka
ku kam dashur meme e ate, ku te grijne fajdet parate

ku kam fis e ku kam fare , ku s'ka drita por pishtare

ku te mbyt pluhri tallashi , ku kercet e pret kallashi

ku ka diamant e ar por s'gjen uje as per tu lare

ku ka plehra togje-togje dhe qindra parti per llogje.

Memedhe eshte nje cope toke qe te ben me dhimbje koke

ku po shemben kombinate dhe hajdutet ngrene pallate

ku ligjin ben kontrabanda dhe nje pjese punojne ne banda

ku po shiten me dollare varret e gjysherve te pare

ku ka rruge e trotuarë jo per njerez por gomarë

ku pipine ben ne breke se ste le jevgu pa leke.

Memedhe quhet toka ku kurrkush shqip s'kuptoka

ku bejne çmos shesin dhe dhembet veç te ikin nga syte kembet

ku nje Miss prish virgjerine veç te ndrroje nenshtetsine.

Memedhe quhet ky vend, qe ka deputet me mend,

qe perleshen dhe bertasin dhe se dine as vete se ç`flasin.

Ku ka ligje edhe rend veç per forme jo me gjithe mend

ku pronen qe me la im ate ma kish zene nje zdap i gjate

dhe tash punoj argat ne pronat e nje greku plak.

Ku per kunj tjetri te zhvesh dhe polici rri e qesh

ku te tredhin duke qare si vellezer opozitare dhe ku tua dish per nder se ka dhe tritol ne dere

ku rroj me gaz e me shpres te gdhihem gjalle ne mengjes

ku ka buke veresi dhe mijera lypsare si hije

ku nje vrases a gomar ka më vlere se nje shkrimtar

ku ngroh veze revulucioni me dipllome prostutucioni

ku ne muaj merr 100 mije leke dhe s`blen dot nje pale breke

Memedhe eshte Shqiperia ku s`e pyet nenen e bija

ku ç`kish bere demokracia e fshiu meritrokracia

ku gjithçka lind nga azgjeja ku te merr shpirtin TVSH- ja

ku te grijne te bejne sallat jo me larg por ne gjykat.

Ku zihen burrat si gjelat kush e kush te rrembej' thelat

ku dhurojne edhe grate per nje vend n'administrate.

Militant, ish-sekretar per kolltuk ne vije te pare.

Memedhe eshte dhe milioni,benci,vila telefoni, femrat whisky rehatia,

vetem per ata qe i ka xhan partia !"

Nga Burreli online.