Diskutim:Jetëgjatësia mesatare

  Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
  Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Jetëgjatësia mesatare. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
  Fillo një temë të re diskutimi.
  Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

  Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

  Përshëndetje kolegë wikipedianë ... Titulli i artikullit nuk i përgjigjet plotësisht titullit të faqes simotër në gjuhën angleze por duke shikuar edhe faqet tjera mendova se ky është titulli më i përafërt në gjuhën shqipe. Si do që të jetë kolegët më me përvojë mund të bëjnë korrigjimet eventuale.– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Shekullorët (diskutimiredaktime).

  @Shekullorët, të them të drejtën ky titull më duket pa kuptim. Ndoshta "Jetëgjatësia mesatare" do të ishte një titull më i përshtatshëm? --Olsi (diskutimet) 3 janar 2021 22:39 (CET)Reply[përgjigju]