Diskutim:Kisha Katolike Romake

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Kisha Katolike Romake. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: — ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Kardinal qenka titull nderi apo? - Dani


  • Member of the Sacred College of Cardinals. The cardinals' duties include electing the pope, acting as his principal counselors, and aiding in the governance of the Roman Catholic Church. Cardinals serve as officers of the Roman Curia, bishops of major dioceses, and papal envoys. Since 769 only cardinals have been eligible to become pope, and since 1059 the pope has been elected only by cardinals.

Leke Mjeku 24 Gusht 2006 16:08 (UTC)