Diskutim:Kokaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Kokaj. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Burimi i informacionit[Redakto nëpërmjet kodit]

Tema e diplomës nuk është burim i besueshëm. --Λeternus 10 Dhjetor 2008 16:31 (CET)

Pse nuk mund të jetë burim i besueshëm punim diplome universiteti. Unë kam hasë në literatura të ndryshme si burim informacioni, pse jo. Edhe nk Vikipeditë tjera.... Planeti 26 Dhjetor 2008 17:28 (CET)
Ke tekste shkencore që shërbehen me punime diplome ja p.sh. Adem Mripa: Shpërngulja e shqiptarëve në Turqi, punim diplome, Prishtinë 1978. shih botimet Akademik Hivzi Islami :Kosova dhe Shqiptarët, Pena, Prishtië 1990, mandej: Dimensioni Deemografik i Çështjes së Kosovës. ETMM i Kosovës, Prishtinë 1997. Kur mundet profesori Hivzi të citoj pse jo ne. Planeti 26 Dhjetor 2008 18:13 (CET)

--Koka11 10 Dhjetor 2014 15:20 (CET) Tema e diplomes nuk eshte publike(pabotuar) dhe nuk mund te vertetojme saktsin e te dhenave... megjithate une personalisht i besoi ketyre te dhenave pasiqe kam njohuri per ato.. Adem Mrpia dhe Hifzi Islami i kanë te publikuara ato...

Burimi i të dhanunave , siç citon përdoruesi Kokaj11, nuk lidhen me asnji link, e as burim të saktë, Andaj nuk mund të konsiderohet si burim i saktë i informacioneve, e as të citohet diqka që nuk ekziston.--Planeti (diskutimet) 5 Dhjetor 2014

23:12 (CET) --Koka11 10 Dhjetor 2014 15:28 (CET): FlaggedRevs-2-1.svg

Burimi i të dhenave , siç citon përdoruesi Kokaj11 janë publike e te botuara (SHB "Rrjedha",1912
ISBN 978-9951-453-14-1) por edhe te cituara nga faqe interneti..

Kopja nga Forumi kokaj.net[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje i nderuar editues Rrjedha ! Nese merr artikullin nga forumi atehere nuk eshte dashur ta ndryshos titullin origjinal :

Organizimi i jetes ne Fshat.

Apo eshte dashur ta ndryshos ne teresi, mbrengos fakti se e njof personin qe e ke shkru edhe juve qe e keni editu kete shkrim , dhe pasi e njof permbajtejen e origjinalit ( e kam lexuar shume here ) ma merr mendja se ne textin e lart permendur nuk ka patur vend qe ti shtohet as nje presje e as nje pike ne te. --Koka11 10 Dhjetor 2014 15:46 (CET)Titulli dhe nentitujt jane te redaktuara... nga Rrjedha Rexha

--Koka11 10 Dhjetor 2014 15:16 (CET): FlaggedRevs-2-1.svg

Pershendetje,
Redaktuesi fillestar i cili ka kopjuar ate material ka pergjegjesine, ata qe ndihmojne ne permiresim vetem jan ndihmues dhe jo te pergjegjeshem se nga eshte kopjuar ai material sepse nuk mund te kontrollohet cdo kopjim qe behet.
Meqe pranoni qe titulli nuk duhej nderruar pra nuk jeni kunder qe artikulli te jete kopjuar. Ne kete rast titulli i artikullit nuk mund te mbetet ai qe ju kerkoni sepse organizimi i artikujve ne wikipedia behet ne baze te emrave pastaj organizohen seksionet brenda nje artikulli. Pra dua te them se eshte e mundur qe nje teme brenda artikullit te hapet me at titull qe ju thoni, por artikulli nuk mund te emerohet si i tille. Puntori 26 Janar 2009 15:30 (CET)