Jump to content

Diskutim:Konferenca e Stambollit

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Konferenca e Stambollit. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

C konstandinopjoe more derezinj po atehere ishte nen turqine dhe quhej Stamboll vetem grekut i ka mbetur ora akoma para se te vinte turku.

Historically, the conference is known as “Constantinople Conference”. Of course, today the internationally used name of the city is Istanbul; Constantinople was popular in the 19th century. In Turkish language, the conference is historically known as “Tersane Konferansı” from “Tersane Sarayı” or “Shipyard Palace”, where the conference took place. Apologies for not communicating in Albanian. Apcbg 27 Mars 2010 18:31 (CET)


Sorry but You are puting it to the albanian Wikiepdia and so if you juse Konstsndiopoje in time of Stamboll (PS bouth not writen in english ) it stinks on greek shovinisem B.r.--Papa-Zhuli 27 Mars 2010 23:40 (CET)

Yes this is Albanian Wikipedia and the name should be the established name of the conference in Albanian language. A Google search shows that in Albanian the conference is better known as Konferenca e Stambollit, so I renamed the article correspondingly. Apcbg 28 Mars 2010 10:32 (CEST)

Ndryshime te lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Tani sa ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Konferenca e Stambollit. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 10 shtator 2019 01:22 (CEST)[përgjigjuni]