Diskutim:Kontabiliteti financiar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Kontabiliteti financiar. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

si mund te i sof se si behen kalkulimet nekontabilitet pra fjalen e kam se si behet rexhistrimi i informacioneve ne kontabiliteti financiar

- Rregistrimet ne Kontabilitet (pavaresisish eshte financiar apo ndonje lloj tjeter kontabiliteti si kosto, drejtimi, i pergjithshem) kryen sipas parimit te partise dyfishe me prekjen ne debi dhe kredi te llogarive kontabile duke plotesuar kushtin e barazise se kraheve qe do te thote se pas cdo transaksioni vlera midis debise dhe kredise duhet domosdoshmerisht te jene te barabarta.