Diskutim:Kopenhaga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Kopenhaga. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Sa e di, korrektë është Kopenhaga.--Kurreshtja 8 Gusht 2010 05:29 (CEST)

Shumë çudi, merre nga secila gjuhë kulturore perëndimore dhe transkriptoje, të del Kopenhagen. --Lludha (diskutimet) 17 qershor 2018 15:48 (CEST)

Përkthime të automatizuara?[përpunoni burim]

Wikipedia humb autoritetin me përkthime të automatizuara. Lexoni tekstin "Pak histori" - nuk ka asnjë kuptim. Ky artikull për Kopenhagën është përplot gabime dhe mendoj se duhet të redaktohet që nga rrënja. Një redaktim të vogël i bëra paragrafit të fundit rreth aeroportit në Kastrup, por duhet kohë për të redaktuar pjesët e tjera të artikullit.