Diskutim:Ligjet e Njutonit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Ligjet e Njutonit. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Ligjet e Isak Njutoni. Jane ligje te cilat do te mund te thehen?

tinna.-@kosovaks.com[Redakto nëpërmjet kodit]

Titulli[Redakto nëpërmjet kodit]

Tekst të madhe Une e kam nje pytje per ju dhe shpresoj qe do tee ma tregoni pergjigjje ...?

Pytja Eshte .!

Njesia per forcë esht dhe ka njesi nxirret nga formula

F=K Q1 x Q2

   -------
     r2