Jump to content

Diskutim:Lista e qyteteve më të mëdha të BE

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Lista e qyteteve më të mëdha të BE. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Informatat janë të pasakta dhe irituese. Burimi i informatave nuk diuket të jetë seriozë--Hipi Zhdripi 10 Qershor 2006 18:41 (UTC)

Upsss!!! Në kftë se merret rrethi i ngusht i Londrës me këtë numër banorësh atëher duhet llogaritur se ky rreth nuk është qytteti sikur që janë përdorur të dhënat për qytete në pjesen e poshtme të tabelës. Jo për diçka po Prishtina, vetem qendra duhet mi pasë diku 300-400 mijë. E këtu nuk po e llogariti katunete dhe Fushë Kosovën e Obliqin. Berlini sipas informatave aty është Berlini me katune. Nuk po thomë me Landkreis (Grss Gemeider) po vetem Berlini me katune si omuna e Prishtinës pa komunen e Obiliqi e Fushë Kosovës. --Hipi Zhdripi 10 Qershor 2006 18:47 (UTC)