Diskutim:Lumi i Bistricës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Lumi i Bistricës. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Emri[Redakto nëpërmjet kodit]

Në redaktimin [1] e përdoruesit Johanhavo, jepet një emërtim tjetër shqip për lumin, Bushtrica/Bushtricë që mund të jetë emërtimi më i saktë por që nuk arrita të gjej një referencë për këtë informacion, dhe riktheva ndryshimet.--Liridon (diskutimet) 20 gusht 2017 14:43 (CEST)