Diskutim:Mali i Zi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Mali i Zi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Ded Gjo Luli, Deli Meta i Hotit, Ded Nika i Grudes, Zenel Shaba - Kastrat, Ujk Hasani i Grudes, Gjon Ujk Ceku - Traboin, Nikoll Doda - Kastrat, Ismail Mustafa - Traboin, Kol Deda - Grude, Tom Nikolla - Rapsh, Luk Mucia - Hot, Palok Luc Traboini - Traboin, Gjok Prel Ceku - Traboin, Martin Ujk Ceku - Traboin

prejardhja e emrit[Redakto nëpërmjet kodit]

Do të ishte interesant të gjendej prejardhja e emrit Mali i Zi në gjuhët tjera, d.m.th fillimi i përdorimit të emrit si Mali i Zi (Malet e zeza) dhe vërtetimi i këtij emri që nuk ka të bëjë me Malcin (shih Lahuta e Malcís) emër i cili mund të jetë përdorur nga populli sllavo folës si "Malcia" ndërsa nga gjuhëtarët e sllavistikës të jetë kuptuar si Mali i Zi dhe të jetë përkthyer gabimisht.--Hipi Zhdripi 1 Nëntor 2007 01:08 (UTC)

Ndryshime te lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Tani sa ndryshova 3 lidhje të jashtme te artikulli Mali i Zi. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 10 shtator 2019 03:29 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 4 lidhje të jashtme te artikulli Mali i Zi. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 25 tetor 2019 19:13 (CEST)