Diskutim:Marco Storari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Marco Storari. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Marko Storari (lindi me 7 janar 1977) ne Pisa te Italise. Eshte futbollist profesionist ne rolin e portierit dhe luan per ekipin e Juventus FC Gjithashtu ai ka pasur nje karriere te mire pasi ka luajtur edhe me ekipe te tjera te medha si AC Milan , Napoli , Fiorentina , Sampdoria , Cagliari etj... Ne gjysmen e dyte te vitit 2010 nga faqja goal.com u vlersua si portieri me i mire aktual.