Diskutim:Modulimi me kode pulsi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Modulimi me kode pulsi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Gabime[Redakto nëpërmjet kodit]

ka ca lidhje gabim "kriteri i Nyquist per stabilitet ska lidhje me kriterin e samplimit te Nyquist", , kriteri i samplimit is Nyquist thote qe frekuenca e marrjes se kampioneve (samplimi) duhet te jete dyfishi i frekuences me te larte te sinjalit, ai qe e ka shkruar kete duket se si ka shume te qarta gjerat