Diskutim:Ndër-platformik

  Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
  Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Ndër-platformik. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
  Fillo një temë të re diskutimi.
  Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

  Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

  Si quhet ky term në gjuhën angleze, që t'mund t'i krijoj lidhjet interwiki? --Λeternus 20 Janar 2009 20:49 (CET)

  Aeternus, faleminderit per verejtjen. Termi quhet "Cross-platform" ne gjuhen Angleze, mirepo tash sapo i shtova lidhjet me wiki ne gjuhet tjera. --gdoko 4 Shkurt 2009 13:08 (CET)

  Start a discussion about Ndër-platformik

  Nis një diskutim