Diskutim:Nora Istrefi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Nora Istrefi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Nora Istrefi lindi në Prishtinë(Kosovë) me 25 Mars 1986 Nora e filloi karrijeren e saje muzikore ne moshen 18 vjecare. Ajo ju prezantua publikut me kengen e titulluar (Shko tash) e cila pati menjehere nje sukses te jashtezakonshem. Mbas disa muajsh ajo do te vinte perseri me nje kenge te re ne bashkepunim me grupin e famshem Tingulli 3nt duke prezantur kengen e titulluar (Hey, hey, hey) dhe mbas kesaj Nora u pushtua nga shtypi roze dhe fama e saje u zgjerua dhe me teje. Me pas ajo do te ishte e ftuar ne shume klube live dhe si mysafire ne koncerte te ndyshme te organizura nga kengetare te ndryshem. Ne vitin 2005 Nora vjen me nje kenge te re te titulluar (Negativ) e shoqeruar me vidioklip dhe I cili u cilesua si vidioklipi me i mire i vitit. Nora do te rikthehej ne 2006 me kengen e saje me te re te titulluar (Taxi) e cila pati nje kerkese te madhe ne tregun muzikore dhe pothuajse zuri vendet e para ne emisionet Televizive. Te dyja kenget ajo I perfshiu ne albumet e saje (Opium) dhe (Engjell) te cilet paten numer te madh shitjesh ne vedet fqinj Maqedoni, Mal te zi dhe sigurisht ne Shqiperi. Nora eshte e fejuar me Robert Berishen ish te dashurin e kengetares Adelina Ismajili, I cili dhe ky eshte I perfshire ne boten e muzikes. Me sharmin e saje te shkelqyer, zerin e embel dhe nje trupi te shkelqyer Nora nuk ka si te mos I shpetoje dhe kritikave nga shtypi roze por me sa duket kjo nuk ndikon aspak negativisht ne personalitetin e kengetares. Ne vitin 2010 Nora do te vi me nje bashkepunim me TDS te cilet nxorren kengen (Kaje) dhe nje vit me pas Nora lancoi kater kenge te reja te cilat dy prej tyre jane single dhe dy ne bashkepunim. Si fillim vjen me kengen e titulluar (Dy Shoke) e me pas me (Nuk Eshte Njesoj) pastaj do te vinte me reperin Mc Kresha duke prezantuar kengen e titulluar (As ni zo) dhe se fundmi me Ermal Fejzullain (Un e Di).

Nora Istrefi Ka Lindur me 25 Mars,1986 Ne Prishtine[Redakto nëpërmjet kodit]

Nora e filloi karrijeren e saje muzikore ne moshen 18 vjecare. Ajo ju prezantua publikut me kengen e titulluar (Shko tash) e cila pati menjehere nje sukses te jashtezakonshem. Mbas disa muajsh ajo do te vinte perseri me nje kenge te re ne bashkepunim me grupin e famshem Tingulli 3nt duke prezantur kengen e titulluar (Hey, hey, hey) dhe mbas kesaj Nora u pushtua nga shtypi roze dhe fama e saje u zgjerua dhe me teje. Me pas ajo do te ishte e ftuar ne shume klube live dhe si mysafire ne koncerte te ndyshme te organizura nga kengetare te ndryshem. Ne vitin 2005 Nora vjen me nje kenge te re te titulluar (Negativ) e shoqeruar me vidioklip dhe I cili u cilesua si vidioklipi me i mire i vitit. Nora do te rikthehej ne 2006 me kengen e saje me te re te titulluar (Taxi) e cila pati nje kerkese te madhe ne tregun muzikore dhe pothuajse zuri vendet e para ne emisionet Televizive. Te dyja kenget ajo I perfshiu ne albumet e saje (Opium) dhe (Engjell) te cilet paten numer te madh shitjesh ne vedet fqinj Maqedoni, Mal te zi dhe sigurisht ne Shqiperi. Nora eshte e fejuar me Robert Berishen ish te dashurin e kengetares Adelina Ismajili, I cili dhe ky eshte I perfshire ne boten e muzikes. Me sharmin e saje te shkelqyer, zerin e embel dhe nje trupi te shkelqyer Nora nuk ka si te mos I shpetoje dhe kritikave nga shtypi roze por me sa duket kjo nuk ndikon aspak negativisht ne personalitetin e kengetares. Ne vitin 2010 Nora do te vi me nje bashkepunim me TDS te cilet nxorren kengen (Kaje) dhe nje vit me pas Nora lancoi kater kenge te reja te cilat dy prej tyre jane single dhe dy ne bashkepunim. Si fillim vjen me kengen e titulluar (Dy Shoke) e me pas me (Nuk Eshte Njesoj) pastaj do te vinte me reperin Mc Kresha duke prezantuar kengen e titulluar (As ni zo) dhe se fundmi me Ermal Fejzullain (Un e Di).

Biografia e Nora Istrefi[Redakto nëpërmjet kodit]

Nora e filloi karrijeren e saje muzikore ne moshen 18 vjecare. Ajo ju prezantua publikut me kengen e titulluar (Shko tash) e cila pati menjehere nje sukses te jashtezakonshem. Mbas disa muajsh ajo do te vinte perseri me nje kenge te re ne bashkepunim me grupin e famshem Tingulli 3nt duke prezantur kengen e titulluar (Hey, hey, hey) dhe mbas kesaj Nora u pushtua nga shtypi roze dhe fama e saje u zgjerua dhe me teje. Me pas ajo do te ishte e ftuar ne shume klube live dhe si mysafire ne koncerte te ndyshme te organizura nga kengetare te ndryshem. Ne vitin 2005 Nora vjen me nje kenge te re te titulluar (Negativ) e shoqeruar me vidioklip dhe I cili u cilesua si vidioklipi me i mire i vitit. Nora do te rikthehej ne 2006 me kengen e saje me te re te titulluar (Taxi) e cila pati nje kerkese te madhe ne tregun muzikore dhe pothuajse zuri vendet e para ne emisionet Televizive. Te dyja kenget ajo I perfshiu ne albumet e saje (Opium) dhe (Engjell) te cilet paten numer te madh shitjesh ne vedet fqinj Maqedoni, Mal te zi dhe sigurisht ne Shqiperi. Nora eshte e fejuar me Robert Berishen ish te dashurin e kengetares Adelina Ismajili, I cili dhe ky eshte I perfshire ne boten e muzikes. Me sharmin e saje te shkelqyer, zerin e embel dhe nje trupi te shkelqyer Nora nuk ka si te mos I shpetoje dhe kritikave nga shtypi roze por me sa duket kjo nuk ndikon aspak negativisht ne personalitetin e kengetares. Ne vitin 2010 Nora do te vi me nje bashkepunim me TDS te cilet nxorren kengen (Kaje) dhe nje vit me pas Nora lancoi kater kenge te reja te cilat dy prej tyre jane single dhe dy ne bashkepunim. Si fillim vjen me kengen e titulluar (Dy Shoke) e me pas me (Nuk Eshte Njesoj) pastaj do te vinte me reperin Mc Kresha duke prezantuar kengen e titulluar (As ni zo) dhe se fundmi me Ermal Fejzullain (Un e Di).