Jump to content

Diskutim:Pajisjet hyrëse

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Pajisjet hyrëse. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Një pajisje hyrëse po më duket që është vegël e pajisur me një vegël të pajisur .... ose aparat me një istrumet i cili ka një vegël lidhëse me një mekanizëm nëpërmjet të cilit bënë eksportimin e të tufurave zakonisht mekanike të shëndrruara në të dhëna përkatëse për veglën pranuese të atyre të dhënave. Çka po mundohem të themë është spjegim i panevojshëm "pajisja" është "pajisje" edhe pse është logjike se kyjo është nga familja e pajisjeve. Shpjegimi i till mund të përdoret për t'ju shmangur krjimit të linkut për artikullin në fillim të fjalës. Përndryshe është shpjegim i kotë.