Diskutim:Pasaporta e Shqipërisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Pasaporta e Shqipërisë. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Nqs dikush ka mundesi te gjeje pamjen e pasaportes shqiptare te vitit 1991 mund ta postoje tek artikulli. Behet fjale per pasaporten e pare te kuqe, ate te thjeshten.--Alblefter 7 Gusht 2009 23:01 (CEST)

Pasaporta shqiptare 1991[Redakto nëpërmjet kodit]

U bë!--DEEN 8 Gusht 2009 00:43 (CEST)

Bukur shume. Po behemi shtet gati serioz.--Alblefter 8 Gusht 2009 01:18 (CEST)

Pasaporta biometrike[Redakto nëpërmjet kodit]

a ka disponibilitet per nje foto te kopertines se pasaporte se re biometrike??--Alblefter 23 Gusht 2009 17:51 (CEST)

Ministri Maroni per vizat me Shqiperine[Redakto nëpërmjet kodit]

Ministri i Brendshem i Italise shprehet ne Brdo te Sllovenise:

L'Italia è disponibile a seguire l'Albania in modo che già dal primo gennaio del 2010 possa adeguarsi alle norme che regolano la liberalizzazione dei visti [1]. 
Italia eshte e gatshme te ndjeke Shqiperine ne menyre që nga 1 janari 2010 te mund te pershtatet me normat qe rregullojne liberalizimin e vizave. --Alblefter 10 Shtator 2009 22:54 (CEST)

Pasaporta në kohën e Zogut[Redakto nëpërmjet kodit]

Gjashtë këshilla tepër të vlefshëm, dje, sot dhe për jetë: nga koha e Mbreterisë së A. Zogut. Ja çfarë shkruhej në kapakun e mbrendshëm të pasaportës shqiptare të viteve të 30-dhjeta.

1.Ta dish dhe të jesh i sigurt se fatbardhsia dhe lumturia e jote gjindet në Shqipni e cila t`ep nder e të fal emnin shqiptar.

2. Ruaje mirë karakterin komtar dhe kryenaltsin shqiptare; bindju ligjeve dhe urdhnave të vendit kudo që të jesh.

3. Çdo shqiptar asht vëllau Yt: nderoje kur te ketë nevojë.

4. Mos e përbuz gjuhën e nanës s´ate, tue fole në gjuhë të huej kur nuk asht nevoja.

5. Ndero flamurin e atdheut tand: kush nuk e nderon Shenjin e komsis, shnderon vehten e vet.

6. Dashuria për atdhe ndihet ma tepër në mërgim, prandaj ketë dashuri ruaje edhe kur të këthejesh në vendin t´and

Ahmet Zogu--Alblefter 17 Tetor 2009 22:03 (CEST)

Parashikim[Redakto nëpërmjet kodit]

Shpreoj që ai që ka parashikuar faktin se nuk do të ketë regjim vizash me zonën shengen në 2010 që e ka vendosur ne Wikipedia të ketë burim për atë që shkruan. Unë personalisht shpreoj që kjo të ndodhë por gjithsesi nuk mund të bëjmë parashikime sikur ne të ishim Komisioni Europian

Ndryshime te lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Tani sa ndryshova 6 lidhje të jashtme te artikulli Pasaporta e Shqipërisë. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 10 shtator 2019 06:09 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 3 lidhje të jashtme te artikulli Pasaporta e Shqipërisë. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Gjithashtu aty mund të gjeni informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 24 shtator 2019 07:48 (CEST)