Diskutim:Pjonjangu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Pjonjangu. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Phenian, Penian apo Fenian?[Redakto nëpërmjet kodit]

Në anglisht është Pyongyang, por në shqip nuk e di cila nga këto të tria është. Triat i gjen nëpër artikuj në web. "Phenian" jo vetëm që është larg shqiptimit real të emrit të atij qyteti por tingëllon edhe më keq se dy alternativat tjera.--Udha (diskutimet) 15 shtator 2017 21:09 (CEST)

Klan perdor Fenian Hyrja e një restoranti në Fenian., Vagona të Shoferë të qeverisë në pritje përpara Hotelit Koryo në Fenian,--1l2l3k (diskutimet) 16 shtator 2017 14:45 (CEST)
Atëherë, e ndërrojmë në Fenian?--Udha (diskutimet) 16 shtator 2017 14:58 (CEST)
Po, e zhvendosa, dhe korigjova fjaline e pare qe ka kerkim origjinal. 1l2l3k (diskutimet) 16 shtator 2017 22:33 (CEST)