Jump to content

Diskutim:Plakat

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Plakat. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Në pjesën veri-perëndimore të Maqedonisë së veriut, legjenda ndërthen në vete vetëm një plakë, e cila me ardhjen e muajit Mars, mori me vete bagëtitë dhe u nis për në kasollen në bjeshkë. Pas aritjes në kasolle, vendos të ofendoj shpirtin e pranverës duke thënë:"Qen kam, dhen kam, brengë Marsit nuk ja kam ", ky gjest bëri që shpirti i pranverës t'i kërkoj ndihmë shpirtit të dimërit:"Shkurt more vëlla, më jep ca ditë hua ta mbys plakën me gjithë çka ka". Pas këtij shkëmbimi, bjeshkën e kaploj një stuhi e acartë e cila e shndëroj plakën bashkë me kafshët e saj në gurë.

@Pjeter1991 ti kur e sheh qe e kam kodifiku per mire, hajde ketu te diskutimet dhe parashtroje shqetesimin tend, mos bej demek se po rikthen kur nuk po e rikthen ne ndonje gjendje te lavderueshme.--Ikranjani (diskutimet) 3 dhjetor 2021 10:14 (CET)[përgjigjuni]