Diskutim:Pneumonia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Pneumonia. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Pse tekstet jane futur ne katrore, cfar kam bere gabim gjate postimit??? --Driton2007 29 Prill 2007 22:54 (UTC).

ok e gjeta!.--Driton2007 29 Prill 2007 22:58 (UTC).

Shiko si e kam bë unë me listat[1]. Nuk guxon të ket vend boshh në fillim të rreshtit për këtë arsye kutiat. tung --bet_0 29 Prill 2007 23:01 (UTC)
Thanx...tash po doket shume shume me mire. --Driton2007 29 Prill 2007 23:08 (UTC).


Na falni për pengesa po e bona qashtu sepse edhe pika edhe shkronja po del dyfish.--Hipi Zhdripi 29 Prill 2007 23:20 (UTC)
jo jo, ska gje... por po menona a me i nda ne artikuj te ri apo ti le ashtu sic jane. Megjithse per sonte, me aq po ndana. --Driton2007 29 Prill 2007 23:22 (UTC).

Pneumonia[Redakto nëpërmjet kodit]

Pneumonia nuk e di çka është por si po më duket të gjitha janë Pneumonia çka për mendimin tim duhet të jenë bashkë ndërsa nëse ke për të shtuar shpjegime veq e veq atëher kjo mbetet ashu si është ndërsa spjegimet bëhen në artikullin e ri përkatës.--Hipi Zhdripi 29 Prill 2007 23:25 (UTC)

Po mendojë nëse Pneumonia=Vetura dhe të tjerat janë pjesë apo lloje të makinave--Hipi Zhdripi 29 Prill 2007 23:26 (UTC)

per vetura nuk e di, por ne mjeksi eshte semundje e mushkerive, ndezje e mushkerive, viral apo bakterial. Por po i le ashtu sic jane, nese Bet thot me i nda ateher i ndaj, e nese nuk thot sen le te mbeten ashtu sic jane. --Driton2007 29 Prill 2007 23:30 (UTC).


Ngadal se do ta formolojmë për mrekulli --Hipi Zhdripi 29 Prill 2007 23:31 (UTC)

Artikulli eshte akoma cung dhe mungoj shum informacione bazë dhe shpjeguese, se pastaj mendon dikush qe pneumonia eshe rrota e kerrit :) . Sa për ndarja nuk di le të mbes për momentin e bashkume. tung —bet_0 29 Prill 2007 23:34 (UTC)

Artikulli (seriozisht) ka përmbajtje por ajo është e paraqitur në formë tabelare (të dhëna si lëndë e parë, e pa përpunuar). Unë e provova që ta transformojë ashtu që nëse për ndonjëren nga sëmundjet në të ardhmën kemi më tapër të dhëna të mund të hapim një artikull ndërsa këtu të lëmë vetëm një përshkrim të përgjithëshem. Shpresoj që po ju pëlqen rrota e kerrit.--Hipi Zhdripi 29 Prill 2007 23:48 (UTC)

Ndezje a kallje[Redakto nëpërmjet kodit]

Ej a thuhet ndezje a kallje (a bo vaki pezmatim), une për vete haber nuk komë. Por une kom pas kallje të veshkave - skam guxu 1 muj me honger krip në spitalin e Shkupit. --Hipi Zhdripi 29 Prill 2007 23:55 (UTC)

ndezje i bjen pak më me gramatik, pezmatim eshte dicka tjeter, p.sh. eshte kur vendi i semure pezmatohet, kurse ketu eshte fjala per vendet e shendosha. Qenke ftoft najsen, kurgjo spaske pas, po kripa nuk eshte dhe aq e levderushme per organizmin (e kam fjalen per gjelbt/xhelbt, shllisht), sa me ma pak krip te hahet aq me te shendosh do jemi. Ani shume mire qe ste paskan lon me hanger kripë. Dhe per rrotat e kerit a mos thuhen pneumatiket(sh.) pneumtiku(nj.) apo eshte dicka tjeter --Driton2007 30 Prill 2007 09:20 (UTC).
dan vetëm ndezje dhe pezmatim i gjeta në fjalor, të dyja bojn. pezmatim përdoret më duket kur ze qelb, pra ndezja me qelb. për ta kompliku edhe pak mundet edhe mahiset. Kallja ska mbrri të hy në fjalor :(. tung --bet_0 30 Prill 2007 09:46 (UTC)