Diskutim:Serbët në Kosovë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Serbët në Kosovë. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

rrust kabashi ishte nje patriot kosovar nga fshati kabash {korishe}qe jetoi ne kohen e pushtimit turk{osman}.ai krijoi nje ushtri me rreth 600 ushtar per te luftuar kunder pushtimit turk.por u var ne qender te shadervamnit ne prizren.duke e hequr karrigen ai e shkelqmoi komandantin e tij dhe e la te vdeku ne vend gjithashtu vdiq edhe ai.pas kesaj populli ia shkroi nje kenge per te bemat e tij dhe patriotizmin e tij.