Diskutim:Shërbimi Policor i Kosovës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Shërbimi Policor i Kosovës. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


Policia e kosovës është krijuar në vitin 1999.Policia është një nga shërbimet jetike për komuninteti.Profesioni i policit kërkon guxim,durim,zgjuarësi dhe gjakftohtësi.Policia ka një uniforme të veçantë.Ajo është e dallueshme nga të gjithë qytetarët.Sigurija jonë nuk varet vetëm nga policët por edhe nga ne,qytetarët.