Diskutim:Shkollari

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Shkollari. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

@Drenisa, shqipja nuk e ka te perhapur kete ngjyrese te fjales shkollar, detyre te cilen e kryen fjala studjues. Shkollar eshte dikush qe shkon ne shkolle, kalk i krijuar nga italishtja scolaretto.--TikkumOlam (diskutimet) 18 shkurt 2020 18:55 (CET)Reply[përgjigju]

https://fjale.al/shkollare

https://fjalorthi.com/shkollare

https://sq.wiktionary.org/wiki/shkollare

me nderime: --Drenisa (diskutimet) 18 shkurt 2020 21:16 (CET)Reply[përgjigju]

Pikerisht @Drenisa,, eshte kumt dytesor dhe bisedor, nuk mund te jete paresor sepse nuk di ti si lexohet fjalori. --TikkumOlam (diskutimet) 19 shkurt 2020 19:35 (CET)Reply[përgjigju]

Në rregull koleg i nderuar, atëhere zhvendose faqen ose bisedo me ndonjë administrator. Klm. --Drenisa (diskutimet) 19 shkurt 2020 21:38 (CET)Reply[përgjigju]