Diskutim:Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
WikiProjekti Shtetet e Bashkuara (Vlerësuar si i klasës-AP, i rëndësisë më të lartë)
WikiProject iconKy artikull është brenda fushëveprimit të WikiProjekti Shtetet e Bashkuara, një përpjekje e përbashkët për të përmirësuar Shtetet e Bashkuara në Wikipedia. Nëse doni të merrni pjesë, ju lutem vizitoni faqen e projektit, ku ju mund ti bashkoheni diskutimit dhe të shihni listën e detyrave të hapura për tu përfunduar.
Artikull i përkryer AP  Ky artikull nuk ka nevojë për një vlerësim në shkallën e cilësisë të projektit .
 Më të lartë  Ky artikull është vlerësuar i rëndësisë më të lartëshkallën e rëndësisë së projektit.
 

Propozim[Redakto nëpërmjet kodit]

Duhet kete artikull tek Shtetet e Bashkuara me zhvendos, krejt e thirren e keshtu. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 4 21:43 (UTC)

Cka po thuni? --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 5 00:35 (UTC)
Bone--Hipi Zhdripi 2006 Mars 5 02:53 (UTC)
Ta kshyrmi cka po thojn tjert. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 5 03:06 (UTC)
A ka e dikush me thone dicka per kete send? --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 7 18:57 (UTC)

SHBA-ja apo SHBA-të[Redakto nëpërmjet kodit]

Kujtoj se artikulli duhet t'i përmbahet njërës prej formave, por duhet patjetër të shpjegojë të gjitha format e mundshme, si ShBA, SHBA, SHBA-ja, SHBA-të etj. Forma e përdorur në tërë artikullin duhet të jetë më popullorja, por me kusht që nuk shkel rregullin e lakimit të emrave.--Getoar TX 10 Dhjetor 2010 01:07 (CET)

shtetet e bashkuara te amerikes kane ndihmuar kosoven shum nga armiqte shba shba-ja