Diskutim:Sociologjia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Sociologjia. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

sociologjia si shkenc ne suaza shoqerore ka nje ndikim te madh dhe hov shum te madh pas situatave konfliktuoze dhe nje ashtu pasojave te faktoreve te ndryshem . kjo shkenc qe tash me po arrin kulminacionin per nevojat e saja qe po i ofron shoqeris njerezimit nje mbeshtetje e cila po mundojet te gjej nje shoqeri e cila ka probleme dhe mundohet te hy ne thellsi te problemit te hulumtoj e pastaj te vjen deri ne konkluzion . per sociologjin si shkenc sod na mungojn kuadrot profesionale si jan akademiket prof dr etj . nuk po i jepet hapsir dhe nuk po lejohet qe te ma nje vrull . sociologjia eshte nje shkencc e cila vjen pas mjeksis keshtu qe duhet ta angazhojm ne lemin e vet