Diskutim:Teorema e Talesit

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Teorema e Talesit. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

brinjat e nje trekendeshi rrine si 3:5:6 .te gjenden brinjet e nje trekendeshi te ngjashem me te,nqs trekendeshi i dyte ka: a)brinjen me te vogel se 15cm b)brinjen me te madhe se 32cm c)diferencen me te madhe me brinjen me te vogel 15 cm d)shumen e dy brinjeve me te vogla se 54cm 3)perimetrin 340cm