Diskutim:Toskërishtja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Toskërishtja. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

kjo tabela eshte nje mashtrim komplet se nuk flet per cilin dialekt tosk e cilin geg behet fjale per shembujt qe jepen! Kjo eshte sa per te thene qe jane ndryshe po qe ka dialekte toske qe perdirin fjale si ne diber e me lart apo dialekte gegeg qe i kane fjalet si ne jug te shqiperise!!!

Aty behet fjale per dialektet kryesore dhe jo per nendialektet. --Olsi (diskutimet) 5 mars 2012 00:23 (CET)

Me shume rrepsekt! por po ia fut kot!!!! po kot se koti!! As i ke bredhur me cme ngjan zonat ku banojen shqiptaret e as paske lexuar ndonje artikukk shkencor(perjashtoj ato gazetaresk e politk). Po te pakten blej sa per argetim atlasin e dialekteve te shqipes --92.60.28.137 5 mars 2012 00:33 (CET)

Nese deshiron te rregullosh ndonje gje te artikulli mund ta rregullosh. Gjithashtu do te te keshilloja te krijoje nje llogari se ke me shume perfitime. --Olsi (diskutimet) 5 mars 2012 00:37 (CET)