Diskutim:Uragani

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Uragani. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

urangani eshte nje ere e fuqishme dhe shume e madh. uragani eshte 2.5 here me e madhe se bomba automike . por bomba automike shkateroi nje qytet indian qe quhet Hiroshima dhe ... .Kur bomba automike shperthen shkateron shume qytete dhe nga tymi formohen re dhe bie shi ,ai shi qe bie nga ret te tymi i bombes eshte helmues . Per kete shkak vdesin shume njerez,femij etj. dallimi nga uragani dhe bomba automike eshte krejtesishte i ndryshem ,sepse uragani eshte me i madh ,ifuqihem ka erera shume te fort.--178.132.216.2 12 prill 2018 13:14 (CEST)--178.132.216.2 12 prill 2018 13:14 (CEST)--178.132.216.2 12 prill 2018 13:14 (CEST).Reply[përgjigju]