Diskutim:Uzbekistani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Uzbekistani. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Nëse e ke ndërmend të punosh në këtë drejtim është mirë që të përdorësh fleten e më poshtme pasi që lenë më tepër mundësi. Ato informata që të mungojnë futi thjeshtë në koment<!-- -->


			<!-- Fillimi i tabelës-->
{{Shtete Tabela Fillimi}}
{{Shtete Emri origj.|	-- }}
{{Shtete Flamuri|	-- }}
{{Shtete Emblema|	? }}
{{Shtete Flamuri hollësisht}}
{{Shtete Emblema hollësisht}}
{{Shtete Moto| ? }}
{{Shtete Harta| -- }}
{{Shtete Gjuha| -- }}
{{Shtete Kryeqyteti| 	-- }}
<!-- {{Shtete Qyteti| 	? }}-->
{{Shtete Sistemi|  Republik	}}
{{Shtete Funksioni| President  | -- }}
{{Shtete Qeverisja| Kryeministër | -- }}
{{Shtete Siperfaqja| --| -- | ? | ?}}
{{Shtete Popullsia | --| -- | ? | ?}}
<!--{{Shtete BVP| ? | ? | ? | ? }}-->
{{Shtete Monedha| 	-- | -- }}
{{Shtete Zonakohore| 	00:00  }}
{{Shtete Pavarësia | 	|nga -- | -- | -- }}
<!-- {{Shtete Festa nacionale| -- }} -->
{{Shtete OKB| 		-- }}
{{Shtete Hymni|		-- }}
{{Shtete Interneti| 	-- }}
{{Shtete Telefoni|	-- }}
{{Shtete Shënim| 	-- }}
{{Shtete Tabela Fund}}
			<!-- Fundi i tabelës-->
			<!-- Permbajtja e tekstit te fletes -->


''Përshkrim i përgjithshëm i shtetit.''==Historia==
: '''''Artikulli kryesor [[Historia e XXX]]'''''
==Politika==
: '''''Artikulli kryesor [[Sistemi shtetror në XXX|Sistemi shtetror]]'''''
==Njësit administrative==
: '''''Artikulli kryesor [[Njësit administrative (XXX)|Njësit administrative]]'''''
==Gjeografia==
: '''''Artikulli kryesor [[Gjeografia e XXX]]'''''
==Ekonomia==
: '''''Artikulli kryesor [[Ekonomia e XXX]]'''''
==Demografia==
: '''''Artikulli kryesor [[Demografia e XXX]]'''''
==Kultura==
: '''''Artikulli kryesor [[Kultura e XXX]]'''''  * [[Telekomunikacioni ({{PAGENAME}})|Telekomunikacioni]]
  * [[Transporti ({{PAGENAME}})|Transporti]]
  * [[Ushtria ({{PAGENAME}})|Ushtria]]
  * [[Pushime ({{PAGENAME}})|Pushime]]


==Lidhje të jashtme==
			<!-- Lidhje me projektet tjera -->
					{{Commonskat|emri në commons për kategorin|{{PAGENAME}}}}
					{{Commonsart|emri në commons për artikull|{{PAGENAME}}}}

			<!--Lidhje me fletat zyrtare të shtetit-->
* Qeveria	:
* Kryetari	: 
* Parlamenti	:
* Ministria	:
----
			<!--Lidhje tjera-->

			<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
					{{Gjeo-cung}}
					{{XXX}}
					{{XXX}}
					[[Category:XXX|*]][[Category:Shtet]]
					
			<!--interwiki-->

Kutiza e shteteve[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi, Kam vënë re se kutiza e shteteve nuk ësthë e njënjtë për te gjitha shtetet, ose te paktën nuk paraqitet me të njëjten mënyre. Nuk e di se përse ndodh kjo.