Dita e fundit e Loro Shestanit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dita e fundit e Loro Shestanit është një dramë me regji të Sokol Keraj i realizuar në vitin 2011. Loro Shestani është personazhi kryesor i filmit, i cili jeton vetëm pasi gruaja e tij ka vdekur, ndërsa vajza është larguar në Itali. Kjo ndikoi që ai të dorëzohej pasi jeta i dukej e pakuptimtë.

[1] [2] [3]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Regjia: Sokol Keraj
 • Skenari: Sokol Keraj
 • Fotografia: Peter Velciov
 • Montazhi: Etienne Boussac
 • Muzika: Ruzhdi Keraj
 • Zëri: Marius Stănescu
 • Në Role:
 • Producent: Mevlan Shanaj, Sokol Keraj, Peter Velciov, Etienne Boussac, Jelio Jelev
 • Prodhuar nga: Zig-Zag Film-Al, Peter Film-rum, Jelfilm-Bul
 • Financuar nga: Qendra Kombëtare e Kinematografisë/ANCC

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
 2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/katalog-festivali-2012-ok
 3. ^ https://www.imdb.com/title/tt2318467/fullcredits