Divizioni Nr. 13 (Manitoba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 13 (kthjellim).
Divizioni Nr. 13
Division Nr. 13
—  divizion  —
Divizioni Nr. 13 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 13
Divizioni Nr. 13
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°15′56″V 96°43′08″P / 50.2654362°V 96.7188263°P / 50.2654362; -96.7188263 (Divizioni Nr. 13)Koordinatat: 50°15′56″V 96°43′08″P / 50.2654362°V 96.7188263°P / 50.2654362; -96.7188263 (Divizioni Nr. 13)
Popullsia 44.829 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6

Divizioni Nr. 13 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Manitoba, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 44829 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba