Divizioni Nr. 15 (Manitoba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 15 (kthjellim).
Divizioni Nr. 15
Division Nr. 15
—  divizion  —
Divizioni Nr. 15 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 15
Divizioni Nr. 15
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°15′V 99°50′P / 50.25°V 99.83°P / 50.25; -99.83 (Divizioni Nr. 15)Koordinatat: 50°15′V 99°50′P / 50.25°V 99.83°P / 50.25; -99.83 (Divizioni Nr. 15)
Popullsia 21.417 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6

Divizioni Nr. 15 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Manitoba, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 21417 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba