Divizioni Nr. 16 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 16 (kthjellim).


Divizioni Nr. 16
Division Nr. 16
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Fort McMurray
Statistika dhe Territori
Koordinatat 56°44′V 111°26′P / 56.74°V 111.43°P / 56.74; -111.43 (Divizioni Nr. 16)Koordinatat: 56°44′V 111°26′P / 56.74°V 111.43°P / 56.74; -111.43 (Divizioni Nr. 16)
Sipërfaqja 97.267,39 km2
Popullsia 53.080 banorë 2006
Dendësia 0,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 16 – harta_foto

Divizioni Nr. 16 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 97267.39 km² dhe popullsi 53080 banorë.[1] Fort McMurray është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)" (në anglisht). Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta